Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

SAUDI ARABIAN AIRLINE

Dodan: 23.02.11 @01:27:47

Klempo

Gost

Ali ima kdo izkušnje iz to letalsko združbo,ali potrebuješ vizo če samo prestopaš na drugo letalo namreč potujem iz milana v saudsko arabijo(riyad) in naprej v manilo. hvala vma za oodgovoore

0     0

Klempo

Gost

Za ceno samo 450 eur povratna karta

0     0

nm

Gost

mene zanima glede te letalske družbe, če lahko kupiš karto preko njihove spletne strani z visa electron?

0     0

nm

Gost

glede vize... sem skoraj sigurna, da je ne potrebuješ, če imaš namen se zadrževati samo na letališču.

0     0

Ton

Gost

http://www.flyertalk.com/forum/other-middle-east-africa-frequent-flyer-programs/1127027-saudi-arabian-airlines-transit-jed-ruh.html

0     0

Tončka

Gost

če si v trenzitu in ostaneš v terminalu, nikjer ne rabiš vize

0     0

Marjani

Registriran uporabnik

Turist

Pravkar prišel iz Filipinov, kamor sem letel z saudijci, isto prestopal za tja v Riyadhu, za nazaj v Jeddahu. Vise ne rabiš, ker imaš connecting flight. Je pa ena najbolj komplicirana letalska družba na svetu. Ko prestopaš v Arabiji, moraš še enkrat čez vso kontrolo, tudi rentgen, za nazaj so nas pregledali arabci osebno že v Manili, tik pred vstopom na letalo, potem pa še dvakrat v Jeddahu, ko smo stopili iz letala, in še enkrat, ko smo vstopili na drugo letalo. Pa čeprav smo bili samo v transferju!!! Ponudba hrane je ena redkih plusov, alkohola ni, niti pri njih v free shopih, kaj šele na letalu, izbor filmov, glasbe, ipd med letom je katastrofalen, pa še močno cenzuriran, kar se žensk in njihovega oblačenja tiče... Tak da, karte so res poceni, letala in hrana so tudi v redu, vse ostalo je pa bol tak....

0     0

klempo

Registriran uporabnik

Turist

hvala za nasvet a tist ni panike za alkohol pa pregled. Logično morjo te pregledat itkak komplicerajo povsot kaj pa kakšne dodatne treansverje moras tudi plačevati poleg osnovne cene karte?

0     0

deki

Gost

Arabski svet je trenutno malo na trnih, zato povečane kontrole ne čudijo.

0     0

Marjani

Registriran uporabnik

Turist

Ja, sej res komplicirajo povsod, sam so saudijci res ekstremni v tem...

0     0

Marjani

Registriran uporabnik

Turist

aja, pa drugih stroškov v Saudski arabiji nimaš, moraš pa v Manili za nazaj plačat še posebej ene takse (750p), ampak to je strošek vsakega potnika, ki leti iz Manile, ne glede na letalsko družbo. Pa plačaš lahko samo z pesoti ali pa USD, zato ne zapravi vsega drobiža...

0     0

nm

Gost

karto kupil preko njihove spletne strani? je bilo še kaj za plačati, provizija itd?

0     0

007

Gost

1. Vsako leto so nekaj dni (datumi se vsako leto spreminjajo) v času  Hajji-ja

je letališče JED Jeddah odprto LE za romarje. Tudi TRANZIT V TEM CASU NI MOGOČ čeprav letala letijo redno in TEGA TI NE POVEJO.

2. Ženska sama iz Evrope preko Saudi Arabia (tranzit) NE MORE ITI.  NITI V TRANZITU.

3. Če zamudiš connecting flight v Saudi Arabia NE PRIČAKUJ NIČESAR DOBREGA. NITI WC NE SMEŠ UPORABLJATI! Saj nimajo transit zone na letališčih.

Lahko čakaš tudi 20 ur ali 40 ur ali 80 h če gre kaj narobe s tvojim letom brez možnosti nakupa hrane in uporabe stranišča. (to ne velja če greš "quick" transit kot je šel Marjan(?))

Da bi šel v mesto (ali kakšna transit visa na letališču) niti NE sanjaj ... slovenski potni list je nekoristen pri tem ... nekateri zahodni so malo boljši .)

Domačini ne čakaj v vrsti za check in saj so vsi VIP in gredo direkt na letalo.

Te kontrole so za tujce.

0     0

007

Gost

In še to sam sem bil lani v Saudi Arabiji 2x (ne slovenski potni list).

Če bi tu vedeli kako na letališču ravnajo z ljudmi iz Indije in "nesrečniki", ki so zamudili (ne po svoji krivdi) v tranzitu gotovo ne bi leteli z njimi. Tisto kar prišparate ni vredno težav, ki so na vidiku.

V Saudi Arabiji soo pravila, zakoni. To oni po svoje interpretirajo. Ne računajte na pravice itd.

Na letališču znajo biti strašno počasni itd.

V mestih in ostalo ... well ... to je drugi svet.

0     0

dean

Gost

živjo 007 aimaš kaj kovancev oziroma bankovcev iz saudske Arabije jih je teško dobiti in bi bil vesel,če jih imaš kaj!

0     0

Mateja

Registriran uporabnik

Zapečkar

Torej, če prav razumem, lahko mene kot žensko, ki bom potovala s fantom (neporočena), obravnavajo kot da letim sama in imam zaradi tega velike težave???

0     0

k4

Gost

V tranzitu v Saudski Arabiji bela zenška neporočena z belim moškim ok. Sama ne!

0     0

Marko

Registriran uporabnik

Popotnik

Pozdravljeni, potoval bi skupaj s sestro in punco v Singapur, tranzit je v Saudski arabiji, let. družba Saudiairlines. Ali bi to bil lahko problem pri tranzitu, glede na to da sta 2 punci. Ali ima kdo kakšne izkušnje?

0     0

pika

Gost

Letela z njimi 2x, obakrat s postankom v riyadhu in nobenih problemov ceprav sem bila sama. Edini "problem" je bil, da nikjer na letaliscu ne sprejmejo kreditne kartice. Lp

0     0

john

Gost

@dean - jaz imam en bankovec (ONE RIYAL), ki mi ga je podaril znanec iz rijada ... Ne bom rekel, da mi veliko pomeni, če si pa pripravljen ponuditi solidno ceno, sem ti ga pa pripravljen dati/prodati

0     0

Špela86

Gost

kakšen denar lahko uporabljaš na rijadh?

0     0

marko

Registriran uporabnik

Raziskovalec

http://MegaStoon.Com/?share=259942

http://MegaStoon.Com/1/?share=259942

0     0

cure

Registriran uporabnik

Zapečkar

živjo

tisti, ki ste že kupili letalsko karto pri SAUDI, ali ste plačali kakpno provizijo in koliko?

hvala

0     0

Katarina

Registriran uporabnik

Raziskovalec

živjo, mi smo kupili karto preko posrednika (flugladen) in ni bilo nobene provizije. mogoče ti kaj nabijejo na kreditno kartico ... ampak to je 10€ max.

0     0

Rok

Registriran uporabnik

Zapečkar

Živjo, nekoliko pozen odgovor pa vseeno. Midva sva bila s saudio zelo zadovoljna - večinomaprazna letala ti omogočajo spanje čez 4 sedeže. letela sva v JNB(Joburg, South Africa).

Sva napisala tudi prispevek o najini izkušnji na blog:

http://www.lahkihnog-naokrog.si/2017/04/kako-slabadobra-je-letalska-druzba.html

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40