Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

izrael

Dodan: 19.06.11 @17:05:58

sabrina

Gost

oj

mene pa zanima če je kdo že bil, bi šel oz. ga zanima izrael? ker je tam ful vojno območje, me zanimajo vase izkusnje, predlogi ... planiram it v septembru. lp

0     0

Tina

Registriran uporabnik

Nomad

Tam ni "ful vojno območje" Če nisi ravno Palestinec, je Izrael čist kul za potovat. Sploh v Jerazulemu je ogromno vojakov, kar pa je tudi najbližje vtisu vojnega območja. Sicer na palestinskem ozemlju nisem bila, ampak kaj več kot poostreno pregledovanje dokumentov in torb se običajnim turistom niti ne zgodi.

Na svojem blogu ravno po delih objavljam svoj 4 leta star potopis iz Izraela, če te zanima (http:milesaway-tina.blogspot.com)

0     0

daryankoff

Gost

Sem bil v Izraelu. Eno najboljših potovanj. Tam ni nobenega vojnega območja z izjemo Gaze, kamor pa itak ne moreš. Zahodni breg tudi ni problematičen za turiste/popotnike. Nevarnost v Izraelu je nekakšen stereotip, ki ga ljudje dobijo zaradi lansiranja informacij o terorizmu v medijih. Se pa lahko situacija sicer hitro lahko obrne. Izrael je ena najvarnejših držav kar se tiče kriminala. Obstaja možnost terorizma, samo to itak ne veš kje pa kdaj. Zadnja leta so napadi zelo redki. Velik bo kontrol, predvem na postajah, vhodih v trgovine, klube, ampak na to se hitro navadiš. Kaj pogledat? Jeruzalem absolutno nekaj dni, Tel Aviv dva dni, Mrtvo morje. Če čas, pa še v Galilejo na sever ali pa v Zahodni breg. Najcenejši leti za Izrael so ponavadi iz Nemčije.

Če kaj konkretnega zanima, pa še vprašaj.

0     0

carniolan

Registriran uporabnik

Nomad

Bil sem stirikrat zal takoj 1 x po sestdnevni vojni potem 74 zatem 84 in nazadnje 89 - Minimalni ogled enotedenski vec ni potrebno razen ce se napotis na Sinai ki pa je ze v Egiptu (ko sem bil jaz je bil judovski).

Mislim, da bom se enkrat sel in mislim organizirati za prijatelje ob 50 letnici mature malo potovanje na izvire judeo-krscanske kulture. Predvidevam, da bomo prespali in se hranili v CASA NOVA - romarske hise (so zdaj ze z hotelskim komfortom) - ves servis v srebru (varnost pred boleznimi)

Najcenejse karte pa sem nasel lani jeseni iz Benetk preko Prage in to za 240 € povratna - sedaj trenutno ne sledim, ker iscel bolj cenene karte za Santiago ( drugi teden pa sem v Rimu in Konstantinoplu (Bizancu)

0     0

Tina

Registriran uporabnik

Nomad

Ma jaz bi samo v Jeruzalemu bla en teden čist kamot  Okoli Mrtvega morja (sploh Ein Gedi narodni park) se tud da več kot le kak dan zabit. Jaz sem sucker na puščave, tak da tud za to gre par dni. Potem pa že omenjeni sever in voila, maš 2-3 tedne brez najmanjšega truda  Lahk si pa tud sam 3 dni, vse se da...

0     0

espero

Gost

Naj termin za Izrael je pozna pomlad , zgodnja jesen. !4 dni je idealno potovanje. Sem ljubitelj krožnih poti , zato svetujem vsem popotnikom tole pot ! Iz Tel Aviva na sever do Haife , akka , Genezeraško jezero , pa čez zahodni breg do Jeruzalema.na jug. Obisk še mrtvega morja ter puščave Negev vse do rdečega morja. Pa veliko zadovoljstva vam želim , Izrael je ena najvarnejših držav na svetu. Uživali boste da vam se sploh ne sanja kako !

0     0

kidon

Gost

pozdravljeni, sicer ne bom dolgovezil ampak Izrael vam toplo priporočam. zadnja 4 leta sem vsaj 2x letno v Izraelu in vselej me preseneča. Nevarnosti še zaenkrat nisem občutil nobene, potovanje znotraj je doživetje, hrana fenomenalna, žuri tudi,....

0     0

Tisa

Gost

No jst pa drugačne stavri slišim o Izraelu. Vsi pravjo,da je dežela fenomenalna sam židje pa polom (arogantni in nesramni).

Mene bolj zanima kašno je potovanje po West Bank?

0     0

Spela

Gost

Potovat po Zahodnem bregu je čisto varno in tud zelo zanimivo. Pa veliko bolj poceni. Edino pač dobro je vedet, da si v muslimanskem svetu, zato bi blo fajn met vsaj t-shirt, tako da maš pokrita ramena, ne pa neko majčko brez rokavov z globokim izrezom. drugače pa vse kul in Palestinci so ful veseli obiskovalcev.

0     0

slon

Gost

a z iransko vizo in žigom v pasošu me gladko zavrnejo na meji?

0     0

daryankoff

Gost

Z iranskim žigom te ne zavrnejo. Verjetno pa boš dodatno izprašan, kakšni so bile tvoji nameni glede Irana, zakaj si bil tam itd.

Pa tud, ne govort agentom na letališču, da nameravate obiskat Zahodni breg, tud če v resnici greste.

0     0

Ra

Gost

kar se tiče Irana: komot te zavrnejo - ne bi bilo prvič..., mene so komaj spustil notri samo zato, ker sem bil v Siriji in Libanonu - 3 ure so me mrcvarl, čeprav jim nisem dal prav nobenega povoda za to...

lp, Ra

0     0

Tisa

Gost

Hvala

Daj si še en pasuš delat

0     0

Tisa

Gost

Še neki. Je dosti 10 dni al je bolš kr cele 2 tedna za "ceu" izrael? Sm slišala,da v Nazaret kao ne more vsak al kako je s tem? Ma ful me ta židovska kultura zanima. Kaj pa cene v Izraelu,podobne našim ali višje?

0     0

Ra

Gost

cene so tam-tam z našimi, nekatere celo višje...

Nazaret ni nič posebnega, lahko opraviš v dveh urah, al pa, če tudi ne greš; ni pa nikakršnih omejitev.

Lp, Ra

0     0

Tina

Registriran uporabnik

Nomad

To, al bi šla za 10 dni al 2 tedna, je pa čisto od tebe odvisno. Vsega ne boš videla ne v 10 dneh, ne 14, še po treh mesecih v eni državi se vedno najde še kaj novega  Tak da eno knjigo v roke, preštudirat, kaj te zanima in malo preračunat, koliko časa bi ti vse to, kar te zanima, vzelo.

0     0

Tisa

Gost

Sem dala v narekovaje vse. Ma sj še v SLO nisem vsega videla kaj šele kšna druga država.

No sj k bom mela namen it bom res čisto vse preštudirala,dru leto spomladi mogoče pa že letos pozno jeseni.

0     0

Maja

Gost

Oj Sabrina,

mene pa zanima kako je bilo? Sama tudi planiram pot v Izrael, pa me zanimajo vtisi.

LP

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40