Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Hvala Alitalia!

Dodan: 17.12.12 @17:30:25

uhhu

Gost

za take cene ni mogoče vnaprej ničesar napovedovati oz. ti zhdaj reči, da jih lahko zrihtamo. enostavno pridejo, so na razpolago max. dve/ tri ure in potem jih ni več... torej moraš dobiti info ali vedeti, kje sploh obstajajo. naslednje, tudi če ti povem kje so in dam celo screenshot kompletne rezervacije, je velika verjetnost, da ne boš znal/a sam/a tega rezervirat! vsaj v tem primeru je bilo tako, da je 95%  ali več ljudi ni znalo oz. jim ni uspelo zaradi različnih vzrokov rezervirati - pa čeprav so bili pravočasni. bi rekel, da je to skrivni trg letalskih vopzovnic, ki je še pred par leti bil skrit, zdaj pa je s pomočjo fb in podobnih mrež se razširil. vendar še vedno so nekatere stvari, čeprav odkrite, ostale v domeni t.i. advanced flyseekers...

lepo, da si ponudila 100€, če bi ti kdo uredil 4 karte za skupno ceno 400€, kar pomeni da bi skupaj z reward plačala manj kot je običajna cena do npr. pekinga.

btw, če bi sam te karte ponudil znancem, bi lahko dobil vsaj 6x več, kot si ponudila ), moraš vedeti, da se te rezervacije delajo ena po ena, kar pomeni zaradi pomanjkanja časa, da je enačbe: čas = denar!

0     0

anja

Gost

uhhu hvala za odgovor.sem našla spletno stran kjer ti podrobno prikažejo kako rezervirat take karte ampak sem za en dan prepozna,naprimer včeraj je alitalia imela za 100e karto do pekinga.

zdaj vem kako in kaj in bo bolj pozorna...pa še prišparala bom 100e

0     0

uhhu

Gost

ja, samo če si prebereš spodnje komantarje boš ugotovila kaj sem napisal - da razen jerneja in mene, nobenemu od ostalih, ki so pisali ni uspelo kupiti karte! Podobno je bilo tudi na nemških. italijanskih in angleških straneh(katere preverjam), kjer je še veliko več ljudi neuspešno poskušalo rezervirati. Včasih gre, velikokrat pa tudi ne...

0     0

mih

Gost

anja katera stran je to?

0     0

BCD

Gost

Ta forum je poln nakladačev in prodajalcev megle... 

0     0

Po svetu

Gost

če tebi ne uspe to še ne pomeni, da drugim ne. Te karte so dejansko bile na voljo, to tudi ni bilo prvič letos. Je pa seveda res, da letalska družba ne bo ravno na veliko reklamirala te možnosti, tudi če ve, da obstaja. Zato je potrebno spremljati bloge in forume in se potem v trenutku odločiti, ko priložnost pride.

0     0

we

Gost

tale alitalia mi dleuje nekako tako kot Malev in ostale druzbe pred propadom,nizke cene,full ljudi se za njih odloči,potem pa crkne čez noć

0     0

mare

Gost

jernej in uhhu, vidim, da zadeve obvladata in res najdeta neverjetno dobre ponudbe........zdaj če res to vzame le 5 minut malo igranja, pa vaju prosim, če mi poiščeta ugoden let za Bogoto, Caracas ali Quito konec januarja ali začetek februarja za okoli 25 dni. Jaz spremljalm zadeve že 3 mesce, pa se niti približam ne ugodnim letom. Pa lahko čakam tudi 2 noči na letališču pa 5x prestopam, se ne bom sekiral,pa lahko je povratek od drugje kot prihod...........meni pač ne rata.......

p.s. ne bom nobenemu ostal dolžan, seveda se bom oddolžil za tako storitev......

lp, mare

0     0

Po svetu

Gost

Za Caracas si imel od začetka decembra akcijo Iberie za 530€ iz Benetk, trenutno je ostalo le še s povratkom 15. februar. Iz Milana in Bologne pa imaš za isto ceno še veliko kombinacij. Za manj kot 500€ pa nekega normalnega leta razen ob napakah letalskih družb ne boš dobil.

0     0

ribica

Gost

Po svetu: kaj pa za Indijo pod 400 evrov? Katera spletna stran je najbolj priporočljiva?

0     0

uhhu

Gost

Res je, tudi to je mogoče-Indija pod 400€ v tem trenutku, vendar open jaw let preko dveh EU držav. Do tja prideš poceni...

@ za tistega, ki nam pravi nakladači )), saj mu je že @Posvetu lepo odgovoril. Sicer pa, če bi bil malce bolj pameten (in ne samo škodožljen oz "favšljiv"), bi se lahko sam prepričal, ker veliko strani objavlja "screenshote" kupljenih kart po teh akcijskih cenah.... 

nekateri pa to tudi dejasnko izvedemo... Zdaj, vsaj v mojem primeru je tako, da čisto vseh podrobnosti kako (in do katerih) ugodnih let. kart, ne izdajam. Imam pač svoje razloge za to. Ampak glede na to,da je takih altruistov, ki veselo "postajo" svoje najdbe ali celo objavljajo na svojih blogi, zelo veliko, ni težav kaj najti...  

Če pa bi radi, čisto tako po Slovensko, kot tale predhodnik, samo "šinfali" pa ne bo šlo. Jaz sem se do teh kart in trikov kako do njih, prebil z veliko branja in iskanja po spletu in seveda lastnimi izkušnjami.

in če bi bilo po moje, teh strani (kot je Posvetu) ne bi bilo zastonj, ker sem pač prepričan, da nekdo ki vloži trud v iskanje ugodnih kart, zato tudi zasluži neko nadomestilo, ne pa da to dela zastonj - vmes pa še dobi kakšen čuden odziv od škodoželjnih posameznikov, ki ne potujejo zaradi xy razlogov...

0     0

...

Gost

Koliko pa bi stala sprememba imena za te poceni karte Alitalie?

0     0

uhhu

Gost

to je pa problem! že sama let. družba je v tem primeru ne ravno idealna za spremembe, če pa je karta še promocijska oz non-refundable, potem pa je itak skoraj nemogoče menjava imena.

mogoče ima še kdo izkušnjo iz prve roke z alitalio glede menjave imena ali datuma

nekaj o tem na njihovi strani:

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?act=url&depth=1&hl=sl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=it&tl=en&twu=1&u=http://www.alitalia.com/IT_IT/online_services/traveller_services/fares.aspx&usg=ALkJrhgaTDRXYlFu9vLOJHlSHCJ0tOXhJA

0     0

Domen F

Gost

vceraj smo bili na letaliscu v Palermu

prvo so nas zajebali za check in ker so bile 2 vrste za 5 avionov 

nikjer ne pise kje moras cakati razn na karti kjer vsi cakajo

potem je italianka rekla check in 25

mi smo gledal in vidli da gre za priority passingers zato se nismo odzvali saj je naprej vse govorila po italiansko

ko smo prisli na vrsto pa nam recejo vas avion se ze vkrcava in ne morete vec gor

potem smo naredil celo frko na letaliscu z policijo in managerko letalisca

osebje alitalie pa se je delalo norca z nas kot da smo neumni pol sm jim j...m...

ampak nc nism dosegel dobili smo list za pritozbe in ga izpolnili

potem smo morali placati 600€ za nove karte in ko smo placali sm reku prosim vas da ne bo zdaj spet kaksnih problemov z letom in prtljago pravijo da ne

ko smo pristali v trstu smo ugotovlili da smo ostali se brez prtljage

vsem ki bi radi potovali z alitalijo to ODSVETUJEM KER TO DRUZBO DRZI MAFIJA IN NATEGUJEJO KJERKOLI SE DA!!!

od mene bodo dobili ornk tozbo z najboljsim italijanskim odvetnikom sel bom do konca!

0     0

he

Gost

Nic posebnega  ne Bo's dosegel. pozabi. Se advokat v slo te bo nategnu.

0     0

jaka

Gost

Za izgubljeno prtljago so dolzni placati dolcoeno odskodnino in imas tudi v Sloveniji agencijo, ki ti nudi pomoc pri uveljavljanju tega.

Kar se tice zamujenega leta, ne vem kak je to izgledalo. Sam je dobro vprasanje zakaj niste poslusali napotkov in sli kamor so vas poslali?

0     0

jaka

Gost

BTW, druzba je v tecaju, tko, da jaz nebi zapravljal preec za odvetnika.

0     0

Popotnica

Gost

Mene predvsem zanima, koliko časa pred letom ste bili na letališču? To je bistveno vprašanje. Ni priporočilo, da najmanj 2 uri, brez razloga, na večjih letališčih, kot je BKK pa 3 ure. Nisem še slišala, da se kdo ne bi bi uspel pravočano prijaviti let, če je bil tam pravočasno. Naprej. Za izgubo prtljage ni kriva letalska družba, odgovorna pa je. Če še ne veš, te ne sortira osebje Alitalia, temveč letališko osebje, za kar je plačano preko letaliških taks. Odškodnina ti pripada, a treba bo počakati še pard dni, če se najde. Kar se verjetno bo. 

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40