Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

on line check in

Dodan: 16.12.15 @07:09:34

majamaja

Gost

Nikoli se nisem vnaprej čekirala, pa me zanima, ali je potrebno kaj sprintat? Namreč grem na pot in se bom verjetno kje vmes za druge lete in ne vem ali bo možnost za printat. Kako sploh to poteka? lahko kdo pojasni, verjetno pri vseh družbah podobno.
0     0

Špela :)

Registriran uporabnik

Raziskovalec

Pri nizkocenovnih družbah kot so Ryanaiar, wizzair... je potrebno boarding pass printati. Npr. pri Ryanairu je potrebno doplačati 45€ v kolikor tega ne storiš. Nisem ravno razumela kaj je tvoj problem, vendar če npr. potuješ 3 tedne, check in pa lahko narediš le teden pred letom pač na destinaciji iščeš javne kopirnice (če prosiš si lahko izposodiš njihov računalnik, da najprej narediš check-in in potem printaš, lahko pa check in narediš že prej, nekje kjer imajo wi-fi, pa si boarding pass potem sprintaš dol iz maila). Opcija je tudi, da imaš aplikacijo na telefonu, pa da tam pokažeš boarding pass. Ampak zmeraj je šansa, da baterije zmanjka v nepravem trenutku V primeru, da ne najdeš kopirnice pač hodiš po fancy hotelih in tam sprašuješ za pomoč. Do zdaj so še vedno radi pomagali.

0     0

Anže I

Registriran uporabnik

Zapečkar

Narediš screenshot potrdila za check in ga brez problema poskenirajo na letališču, že dobro utečena praksa.. Za vsak slučaj ga narediš na telefonu in tablici pa je.

Uživaj

0     0

Rr

Gost

Danes teden letim prvič na dolgo relacijo z Emirates iz Zg do Dubai in iz Dubai v Manilo. Zanima me kaj mi predlagate, da naredim check-in preko spleta ali po običajni proceduri na letališču. 

Hvala za pomoč

0     0

Manager

Gost

Useeno je, če nardiš online imaš na letališču manj dela. A greš slučajno po Filipinih? Bi bil vesel če sporočiš kakšno bo vreme, sploh na Palawanu.

0     0

Rr

Gost

Ok hvala, sam v čem je razlika, če naredim spletni check-in moram potem itak oddat prtljago, ne vidim neke razlike, razen pri drugem letu, kjer prtljage ne bom imel več, ker gre do konca avtomatsko.  Hm jaz grem v Boracay ☺

0     0

Rr

Gost

Še tole, Zanima me, če imam lahko zraven ročne prtljage, posebej tudi torbico za dokumente ali mora vse to biti v skupaj v samo eni ročni prtljagi, katera gre z mano v kabino?

0     0

J

Gost

Poleg ročne prtljage imaš lahko tudi žensko torbico/manjši ruzak, ponavadi na spletni strani prevoznika piše, kako velika je lahko.
0     0

Tesa

Gost

Jaz si vedno vsa potrdila, e-tickets, booking rezervacije itd. sprintam. Dvojno. Vzame manj kot minuto dela, ne zavzame nobenega prostora in prihrani živce, če crkne telefon ali kaj podobnega.

0     0

Manager

Gost

Tudi Boracay me zanima, tako da ko boš na tekočem z vremenom se oglasi kako je kaj tam. Prednosti online check ina - izbiraš lahko sedež, dobiš boarding pass, sepravi letalsko karto za natisnit in hitreje oddaš prtljago pri pultu. Kovček/ruzak oddaš le v primeru da se ne prilega meram letalske družbe, za kar pa tudi plačaš. Drugače pa mislim da ne. 

0     0

Popotnica

Gost

@manager, pri večini letalskih družb izbira sedeža ni več možna, sploh pri nizkih tarifah. Emirates npr. kar določi in nimaš kaj. Isto velja za Turke...  edino pri Qatar je še to možno. Vpršanje kako dolgo. Sedeži se po novem večino plačujejo.   

0     0

Oh

Gost

Zdravo, naredil sem check-in online, sedaj imam boarding Pass, kako je sedaj z prtljago, kje jo oddam? Letim jutri iz Zg z Emirates

Hvala za pomoč

0     0

Cekiceki

Gost

se vedno moras oddat prtljago na check-inu, kot obicajno, vendar imajo na nekaterih letaliscih nekateri prevozniki posebno vrsto (web check-in), tako da ni treba ravno stat v tavelkki vrsti z vsemi ostalimi, in gre veliko hitreje.

nekje pa lahko celo po online check-inu na letaliscu sprintas nalepke za kovcke (bag tag) in kovcke oddas na bag drop.

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40