Kam te nesejo krila?

Skoči na zadnjo objavo...

Bali

Dodan: 06.01.17 @20:23:29

nastja89

Registriran uporabnik

Turist

Vem, da je za planiranje potovanja še več kot dovolj časa, pa vseeno.

Dejansko imava na razpolago samo 12 dni, ki bi si jih zorganizirala nekako tako, da bi kombinirala oglede znamenitosti in poležavanje na plaži.

Na Baliju je torej must see Ubud (je 2-3 dni dovolj za monkey forest, riževe terase in še kaj?), Besakih temple, Tanah Lot temple.. Kute glede na to, kar sem prebrala na več straneh, nimam posebne želje videti. Še kaj? 

Katere plaže na Lomboku priporočate? Brala sem o Selong Belanak, Tanjung Aan. Prenočišča rezervirate vnaprej (avgusta je namreč glavna sezona)? 

Hvala.

0     0

žuža

Registriran uporabnik

Turist

Midva bova rezervirala vnaprej ja. 

A potem bosta na Baliju nastanjena samo v Ubudu in od tam delala dnevne izlete? Midva sva se tudi odločila za Ubud (bo 4 dni dovolj??); nato pa naprej na Gilije (1-2 otoka najbrž) in Lombok; na koncu pa še 1 nočitev v Kuti in nato nazaj v Jakarto. 

0     0

jekla

Gost

Midva  potujeva februarja ima kdo kaksne izkusnje kaj lahko vidima .kaksne so cene najem avta.

0     0

tt

Gost

Avta se na Baliju sploh ne renta, kaj hočeš videti bi pa morala imeti že plan glede na to, da greš naslednji mesec. Pa kako eni potujete? Pridete na Bali potem pa Kaj pa zdaj? xD

0     0

ŽigaR

Registriran uporabnik

Turist

Živjo

Tudi mi smo se s prijatelji pogovarjali da bi dopust preživeli na Baliju, zato nas zanima najprej kje naj iščemo karte, iz kje do kje, kje v Jakarti prestopimo... zanima nas najprej vse osnovno

Hvala

0     0

žuža

Registriran uporabnik

Turist

Jst sm karte iskala preko Skyscannerja. Lahko letite do Jakarte in nato naprej na Bali iz Jakarte; lahko pa direktno do Balija (Denpasar).

Ful je že napisanega na to temo na raznih forumih, blogih. Recimo tukaj: http://www.povsodjelepo.com/poglavje/prva-pomoc/potovanje-indonezija-prva-pomoc/

0     0

Žiga

Gost

Kako pa naprej iz Jakarte do Balija?

Naj prenočišča poiščemo tam?

0     0

Žiga

Gost

Kako pa naprej iz Jakarte do Balija?

Naj prenočišča poiščemo tam?

0     0

žuža

Registriran uporabnik

Turist

Midva bova na Bali letela naslednji dan, prvi dan bova prenočila v Jakarti. Lahko pa na Bali letiš še isti dan (Air Asia recimo); samo je pri načrtovanju leta na Bali treba upoštevat možnost zamud; prevzeti je treba prtljago, se ponovno čekirati itn.; iti na drugi terminal. Midva sva ziheraša, zato letiva naslednji dan; pa itak bova čist utrujena od prejšnjih dveh letov. 

0     0

Tinkara

Gost

Viza za Bali zdaj ni več potrebna. Ali je potrebno kaj plačati, ko vstopiš v državo oz. greš iz nje? Nekaj sem brala pa je tako nerazumljivo napisano. Zanima me,če kdo ve s prve roke. Bi bilo v redu, da denar dvignemo šele,ko pridemo na Bali na bankomatu?

0     0

Nastja89

Gost

Žuža, ja. Ubud in potem izleti okrog in potem na lombok in gili meno.

0     0

lola

Gost

Ob vstopu/izstopu iz Indonezije ni potrebno placati nic.

Povedano iz prve roke, podatek iz oktobra 2016.

0     0

LanskaPopotnica

Gost

Hejla Midva s fantom sva lani ptoovala po Javi in nato na Bali. Priporočam poleg Ubuda, za katerega imaš čisto dovolj časa tudi 2 dni, če se ti zares mdi in ti ni panike imet natrpan urnik (sposodi si motorček, čelado pa pojdi kamor te volja nese). V ubudu priporočam riževe terase, maš tudi kavne plantaže. Potem imaš tržnico, ki je ogromna in tko mal skrita(poišči jo ), maš ful lepih hiš, restavracij, joga zadev, templjev ipd. Pojdi naokrog mal peš, mal z motorjem, ful je fino. Res prijetno vzdušje in ne brani se balineške hrane v ubudu, odlična je! Tam naokrog imaš tudi Bali dafari park, ki je zelo drag (mislim da 35evr na osebo za en dan), ki ni ne vem kaj posebnega, je pa lepo in fino, če bi rad pobliže videl njihove slončke, tigre ipd. Sicr pa, Ubud ima karizmo, ne rabiš skorej nič počet pa se maš fino. Aja pa OBVEZNO V UBUDU!! Poišči slap Tegenungan in pa Kanto Lampo (ta drugi je reees zafrkjen za najdt, ampak ko ga, 1.ni turistov, 2. ni nč za plačat, 3. čudovit in skrit je ). Pa privošči si kako masažo  

Na Baliju (kjer sva midva bila 3 tedne sicer) sva midva obiskala še Amed, ki je božanski!! Nič turistov, osamljene čudovite plaže, nebeška voda, poceni hrana in spanje Supr za snorklanje, midva sva bla tm 3 dni. Priporočam vožnjo z motorčkom po vzhodni obali.. Midva sva šla naprej do Shipwrecka in pa Lipah beach je čudovit  

Na  Baliju sva bila samo še v Kuti, ki ni tako slaba kot pravijo. Je res, ful turistov, ameriško, klubi blabla, ampak ni ga pa čez učenje srfanja na teh valovih Tam sva bila 2 dni, pa bi še ostala kak dan, ker maš poceni srfarske izkušnje + tam imajo rezervat z malimi še nerojenimi želvicami. Ravno na tisti dan, ko sva bila midva tam, so se izvalile in smo jih spustili v ocean, supr izkušnja, te male želvice, kjut Aja no vmes pa sva bila še na Gili (tavelkem) in Gili Air. Gili Air je bv, ko vidiš prvega, je pa fuuuul bolj miren, ampak ja no. Tm nimaš kaj za počet. Midva sva pršla za eno popoldne in odjadrala nazaj na Bali Aj a na Baliju sva drgač vidla še tisto velko jezero, ko je, ma se ga ne splača it pogledat + povsod je policija, ki te lahko ustvi na motorčku in teži (midva, ki pa za povrh vsega še izpita nisva mela, pa sva se še tolk bolj tresla). No, je pa pot do jezera ful zabavna Vmes maš za kupt ful sadja različnega, to je supr tud Lepo se imejte  

0     0

Klemen

Gost

Zdravo,

Tri dni nazaj se vrnil z Balija. 12 dni ni veliko, čeprav so razdalje med kraji manjše v primerjavi z drugimi državami. A premik ti vseeno vzame pol dneva ( z vsem vred, vstajanjem, iskanjem nove lokacije za spanje itd. ). Je tudi vprašanje, ali imata 12 celih dni, ali je letalska karta za 12 dni. Let je namreč hudičevo dolg, sploh če imaš poceni karto, tako kot jaz.

Ubud- 3 - 4 dni - zelo fino, tam greste lahko na veliko izletov. Mt. Batur, startate ob dveh ponoči, jaz vzel tudi cycling downhill, ki je fajn, ker greš skozi vasi in terase, vodič pa ti dejansko podrobno razloži o zgodovini. Cena za cycling - barantajta, nižje od 250.000 ni šlo pri meni ( 1 EUR - 14.222 idr- predlagam menjavo Kuta exchange office...naj vas ne zavedejo menjalnice na raznih tržnicah). Nizozemci plačevali tudi po 400.000 v moji skupini. Več vas je, nižja cena bo. Najem scooterja je 50.000 na dan ( slabe 4 evre). To se vam zelo splača, ce sta dva.

Enkrat smo v hostlu vzeli voznika za cel dan, bili štirje, plačali okoli 6 eur na glavo ( 80.000 idr), te pa potem mal upalijo pri kosilih in vstopninah..ipd...pelje te po templjih, riževih terasah itd.

V Ubudu greste lahko tudi sami na Walking tour do Sallhuan Valley, vas nič ne stane.

Gilli island - 3 dni, obvezno, fast boat 450 000 povratna, - Gangarri firma. Nekateri plačujejo tudi po trikrat več, a ne bodite Američani Če sta par, pojdita na Gilli air za kake tri dni, tam je Lombook zelo blizu. Na Lombooku vzemita scooter. Pa je že 9 dni mimo.

Kuta - ce ne mislita žurat za eno noč, pojdita stran čimprej. Najameta scooter in gresta od tam pogledat tanah temple. Cenguu in Uluwatu sta oddaljena okoli 10 - 15 km od Kute, a vsak na drugo stran. Predlagam nastanitev v Cenggu, ker ima fajn vibe. Verjetno morata iti na koncu v Jakarto iz Denpasarja z internim letom, lahko tudi Lombook - Jakarta ( odvisno kje zaključita).

Dnevi hitro minejo, zato ne hitita preveč, saj se bosta potem samo premikala. 3 lokacije bodo dovolj po moje. Jaz sem bil sedaj, ko je rainy season. Sobe niso panika, veliko frej, okoli 150.000 na noč - 10 EUR, če sta dva, 5 - 6 Eur na glavo na noč.

Plaže so zdajle malo umazane, najlepše na Gilli air in Trawanganu. To je zaradi rainy season.

Prevozi: Najceneje je gojek ( motoristi v zelenih jaknah), katere se da naročiti samo po aplikaciji. Mene je peljal Kuta - Cenggu, okoli 12 km za tako smešno ceno, da sem pozabil . Če sta dva, se splača Uber, taksijev se izogibajta, te upalijo.

Shuttle bus - Kuta - Ubud je 60000 ( dobre 4 eure), prideš pa v dveh urah. Je pa komot, door to door. Obstaja tudi lokalni Kura kura bus, ki povezuje Kuta - Ubud - Seminyak. Vseeno je najceneje gojek in uber. Predlagam, da vzameta indonezijsko simko, je res đabe.

Če mislita končati trip na Lombooku, predlagam interni let Lombook - Jakarta, v nasprotnem primeru bosta pač letela iz Denpasarja, ki je 3 km od Kute. Jaz sem šel kar peš iz letališča, cca 1 h hoje do Kute.

0     0

Klemen

Gost

Aja, še tole. Viza do 30 dni ni potrebna, pazite pa na naslednje. Neka Slovenka tega ni vedela in je v Jakarti šla kar na okence za Vizo, ter jo kupila brez potrebe. Ne mečite stran 30 EUR, ker vam jo  bodo vseeno prodali.

Dve opciji za Jakarto, odvisno od časa prihoda in dolžine obiska:

1. Jaz sem prišel okoli 23. ure in šel zjutraj naprej. V tem primeru se vam splača vzeti hotel v območju Aeropolis, blizu letališča - Swift inn hotel - plačal le 16 eurov na noč preko Agode, naslednji dan te zastonj peljejo na letališče. Če pridete prej, se dogovorite, da vas pridejo tudi iskat.

Podobno tudi ibis styles budget hotels, ki nudijo zastonj prevoze na letališče in nazaj do polnoči, če spite pri njih - dogovorite se z njimi glede na vaš let po internetu in tako se ne matrate s taksiji. Pazite, da je ibis budget, ki je cenejši od uradnega ibisa.....

2. Nazaj grede imel več časa. Vzel uradni aeroport avtobus Darmi ( ko pridete z letališča, hodite 300 - 500 m levo do avtobusov), peljejo na 15 min do 21. ure. Cena je le 40.000 (3,5 eur) do postaje Gambir v centru. Spal v six degrees hostlu, fajn, sicer 10 eur na noč, a zajtrk in bife na vrhu. Cool hostel, dober folk, ogromno informacij o Jakarti, ti pokličejo Gojeka, saj mi telefon ni delal.

V Jakarti greste lahko v old town, 20 min z vlakom, obiščete lokalne ulice in jeste za 1 EUR, večino informacij pa dobite v hostlu.

0     0

Tinčka

Gost

mas

Gost

odg. 09.01.2017 @15:32

----

Tajska je precej cenejša od Indonezije, sploh pa Balija. Vse. Od namestitev, prevozov, hrane, vstopnin ... Od Tajske v JV Aziji se da ceneje delat edino Vietnam. 

0     0

izi

Gost

jekla, daj povej no nekaj o tvojih svežih iskušnjah. midva greva čez tri mesce oz.konec februarja za caca 25 dni

0     0

VLADO

Gost

0     0

mm

Gost

Nasvet.

Spremljaj izbruh vukana, kakor vem je latelišče na Lomoku zaprto.

mm

0     0
OPOZORILO: STA potovanja ne prevzema odgovornosti za komentarje obiskovalcev. Komentarji so odraz osebnega mnenja posameznikov. Pridržujemo si pravico do neobjave ali izbrisa tem.

All we do is travel

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Preberite več o piškotih.

STA potovanja
Trg Ajdovščina 1, 1000 Ljubljana

080 47 42

info@stapotovanja.com

Vsak delavnik nas med 8. in 17. uro dobite na telefonskih številkah:

LJUBLJANA
T: 01/ 439 16 90
T: 01/ 439 16 91
M: 041 612 711
L: Ajdovščina 1, Ljubljana

ZAGREB
T: +385 1 488 63 40